MIELEC. Zbigniew Torbus na czas zarazy. Szpital z nowym-starym dyrektorem

Zbigniew Torbus odwołany z funkcji dyrektora szpitala

W czasie, kiedy to w związku z epidemią koronawirusa Szpital Specjalistyczny w Mielcu wstrzymał planowane zabiegi i przyjęcia na wszystkie oddziały i poradnie, powołano szefa tej placówki. Został nim Zbigniew Torbus, dotychczas pełniący obowiązki dyrektora.

Decyzję o powołaniu Zbigniewa Torbusa na stanowisko dyrektora mieleckiego szpitala w środę podjął Zarząd Powiatu, akceptując w ten sposób wybór komisji w składzie: Józef Smaczny, Bogusław Peret, Paweł Martyński, Janusz Ździebło i Henryk Niedbała. Do konkursu zgłosiły się trzy osoby.
Zbigniew Torbus pełnił obowiązki dyrektora lecznicy przez ostatnie pół roku. Zastąpił Józefa Więcława, który złożył rezygnację. W 2015 roku był zastępcą dyrektora do spraw ekonomicznych szpitala.

Teraz stoi przed nie lada wyzwaniem. Kondycja finansowa mieleckiego szpitala jest daleka od ideału. To samo można napisać o stosunkach interpersonalnych w  tejże placówce. Dodatkowo w związku z pojawieniem się ogniska koronawirusa lecznica wstrzymała wszystkie planowane przyjęcia i zabiegi.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.