MIELEC. Nowe ogniska Covid-19 na strefie. Zakażenia w największych firmach

Sytuacja epidemiologiczna związane z Covid-19 w Mielcu jest coraz bardziej poważna. Pojawiają się kolejne Ognisko tego wirusa, między innymi w Szpitalu Specjalistycznym.  Koronawirus pojawił się również w zakładach pracy Specjalnej Strefy Ekonomicznej.    

Grzegorz Burek, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, na ostatniej sesji Rady Miasta zdradził, że ognisko Covid-19 ujawniono w jednej z największych firm strefy, Black Red White.

Dezynfekcja w BRW

Na hali produkcyjnej uzyskano 17 wyników pozytywnych. Zakład został zamknięty przez dwa dni. Następnie została przeprowadzona tam skuteczna dezynfekcja – oświadczył Grzegorz Burek. Z naszych informacji wynika, że ognisk koronawirusa w firmach SSE w Mielcu jest dużo więcej.

Szef powiatowego Sanepidu dodał, że Covid-19 pojawiło się też w jednym z zakładów na terenie gminy Gawłuszowice. Tam, jak zaznaczył, potwierdzono 22 przypadków koronawirusa.
Przypomnijmy, że od dziś (10.10) powiat mielecki jest objęty “strefą czerwoną”. To oznacza, że obostrzenia związane z koronawirusem na naszym terenie są znacznie większe niż były dotychczas.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.