MIELEC. Zakończyła się przebudowa głównej ulicy strefy [WIDEO]

Zakończyła się właśnie przebudowa ulicy Wojska Polskiego, reprezentacyjnej drogi na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu. Dziś (25.09) odbył się odbiór techniczny inwestycji, której koszt znacznie przekracza dziewięć milionów złotych.

Przebudowa ulicy Wojska Polskiego objęła trzy kluczowe dla mieleckiej strefy odcinki o łącznej długości blisko dwóch kilometrów. Zmodernizowany został fragment drogi od ulicy Cyranowskiej do Bramy Głównej SSE (z pominięciem ronda, który remontuje magistrat), dalej od bramy do ronda przy Agencji Rozwoju Przemysłu, oraz od ronda przy ARP do skrzyżowania przy zakładzie Colfarm.

Europejska jakość

Nawierzchnia asfaltowa na powyższych trzech odcinkach ulicy została całkowicie rozebrana i wykonana na nowo, od podstaw, przy jednoczesnym wzmocnieniu. Rozwiązanie to ma zapewnić przeprawie trwałość na wiele  lat. Zakres zadania, oprócz wykonania nowych nawierzchni, objął także inne prace.
Zdecydowanie brakowało tu parkingów, ścieżek rowerowych czy bezpiecznych przejść dla pieszych. Tego rodzaju infrastruktura, w ramach przeprowadzonego remontu, również została wykonana. Dziś w tym miejscu pojawiła się inna, zupełnie nowa jakość; jakość, na jaką zasługuje strefa ekonomiczna przodująca nie tylko w kraju, ale i Europie – podkreśla starosta Stanisław Lonczak.

Zakończona właśnie inwestycja była jedną z największych zrealizowanych przez Starostwo Powiatowe w ciągu minionych dwóch lat. Kosztowała 9 400 770 zł, z czego  wkład własny powiatu wyniósł 3 760 308 zł. Pozostałe 60 procent środków pochodziło z Funduszu Dróg Samorządowych.
Obecnie w rejonie mieleckiej  trwają jeszcze prace przy przebudowie ulicy Przemysłowej oraz ronda przy Bramie Głównej. Zakończenie tej drugiej inwestycji planuje się za miesiąc.
O Mielec Lokalnie 3110 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.