MIELEC. Wulgaryzmy na sesjach?

Mirosława Jakubowska złożyła skargę na kolegę z Rady Miasta, Jarosława Szczerbę, który miał w sposób bardzo wulgarny publicznie ją obrazić. – Nie przypominam sobie, żebym kogokolwiek kiedykolwiek podczas sesji obraził – przekonywał radny Szczerba.
Do sytuacji, o której mówi radna Mirosława Jakubowska, doszło podczas kwietniowej sesji Rady Miasta. W związku epidemią koronawirusa obrady te odbyły się on line.

Przekleństwa on line

Podczas procedowania jednej z uchwał podałam odległą o tydzień datę otwarcia targowiska. Zrobiłam to ze względu na troskę o społeczeństwo. Potem nastąpiła przerwa techniczna – mówiła. – W momencie kiedy byliśmy na nowo podłączeni do sesji, wszyscy byliśmy świadkami rozmowy pana Szczerby, wtedy z jego ust padły wulgarne słowa pod moim adresem, że jestem winna i namawiała do przesunięcia terminu otwarcia targowiska, i dlatego jego wniosek w tej sprawie przepadł.

Nie mogę tego pozostawić bez reakcji – zaznaczyła. – Dlatego na ręce pana przewodniczącego rady złożyłam skargę na jego zachowanie, które nie wypada nie tylko radnemu, ale i wychowawcy i pedagogowi, którym pan Szczerba jest. Wiem, że nie mogę w żaden sposób nakłonić go do przeprosin, ale jestem za tym, żeby powstała komisja etyki, która będzie w stanie okiełznać takie zachowanie radnych. Jestem przekonana, ze ośmielę w ten sposób inne osoby, które w ten sam sposób zostały potraktowane przez pana Szczerbę. Jest mi przykro, że muszę tę sprawę podnosić publicznie, ale nie pozwolę na to, żeby wyrażano się w ten sposób na mój temat.
Co na to Jarosław Szczerba? – Nie przypominam sobie, żebym podczas sesji kogokolwiek obraził – zapewniał. – Żałuję, że pani radna nie była w stanie spotkać się ze mną i opowiedzieć o tej sytuacji. Jeśli rzeczywiście takie słowa padły z moich ust, to nie mam problemu, żeby za nie przeprosić.  Jeśli pani radna sugeruje mi jakieś zachowanie, to powinna najpierw sama popatrzeć na siebie. Wszystkie wypowiedzi radnych PiS kwituje bowiem ona, albo wzdychaniem, albo jakimś głupim uśmieszkiem.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

  1. A to radny Szczerba jest z ramienia PiS? 🤔.
    A w koalicji z radnymi Nasz Mielec oraz RDZM oddał głos na towarzysza Ryczajs…. Coś tu nie gra bo to ani polityk prawicy ani lewicy a Centro to on nie jest ….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.