MIELEC. Wracają pociągi

Dziś (01.09) nastąpiło wznowienie ruchu torowego na odcinku Mielec – Kochanówka Pustków. Chodzi o transport towarowy. Następnym, finalnym już etapem rewitalizacji kolei będzie uruchomienie na całej linii nr 25 aż do Dębicy pociągów pasażerskich.  
Choć intensywność ruchu na trasie Mielec – Kochanówka Pustków na razie nie będzie duża, wszyscy kierowcy korzystający z przejazdów kolejowych na tymże szlaku będą musieli zachować wzmożoną uwagę i bezwzględnie stosować się do istniejącego oznakowania przejazdów przez tory.

Do Padwi Narodowej

Udrożnienie torowiska to w Mielcu ważne wydarzenie, bowiem ostatni pociąg pasażerski z dworca w Mielcu odjechał 11 lat temu. Potem ze względu na fatalny stan infrastruktury linię zamknięto. Teraz, dzięki prowadzonej od marca ub.r. rewitalizacji linii nr 25, mielecka kolej odzyska swój dawny blask. Przebudowane zostaną perony w: Mielcu, Rzochowie, Wojsławiu, Pustkowie, Rzemieniu, Przecławiu, Dąbiu, Kochanówce i Pustyni. Remont dotknie również 32 km torów, w tym 40 przejazdów.

Obecnie budowane jest przejście podziemne, które zastąpi kładkę w okolicach budynku dworca. Obiekt ten zapewni dojście do nowego peronu wyspowego. Będzie wyposażony w trzy windy.
Kończą się też prace przy przepustach i mostach.  To nie wszystko. Wkrótce zakończy się przygotowanie dokumentacji na modernizację linii od Mielca do Padwi Narodowej. W ramach projektu uwzględniona zostanie również budowa wiaduktu nad torami i nad ulicą Sienkiewicza w Mielcu.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.