MIELEC. Szpital przywraca przyjęcia pacjentów

Mielecki szpital w gronie najlepszych w Polsce

Po niedzieli Szpital Specjalistyczny przywróci planowe przyjęcia pacjentów na wszystkie swoje oddziały. Taką deklarację złożył Zbigniew Torbus, dyrektor placówki.

Przyjęcia i zabiegi szpital wstrzymał ponad miesiąc temu. Miało to związek wykryciem w lecznicy ogniska koronawirusa. – Większość oddziałów, które były zagrożone koronawirusem, działają normalnie; poza neurochirurgią, która jest wyłączona z uwagi na ognisko Covid-19 – mówił Grzegorz Burek, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mielcu. – Zakażonych jest 14 pielęgniarek, 3 lekarzy i 13 pacjentów. Podjęte stosowne działania. Mam nadzieję, że to ognisko zakażenia zostanie wygaszone.
„Szpital dał radę”

Dziś  sytuacja wydaje się być opanowana. Wskazują na to słowa dyrektora mieleckiego szpitala: – Zadanie, które zostało nam postawione, związane z przyjęciem dość dużej ilości pacjentów z covidem, zostało przez nas w sposób maksymalny zrealizowane – oświadczył Zbigniew Torbus. – To jest olbrzymie wyzwanie, by w jednym szpitalu prowadzić pacjentów covidowych i niecovidowych. Nam się to udało. Dlatego w przyszłym tygodniu uruchamiamy przyjęcia planowe pacjentów.

MIELEC. Szpital przywraca przyjęcia pacjentów
Zbigniew Torbus, dyrektor szpitala w Mielcu
Dyrektor dodał, że przywrócenie przyjęć na oddziały jest konieczne dla zachowania ciągłości leczenia. – Nasz szpital musi zabezpieczyć pacjentów będących tu ze względu na powikłania związane z pandemią, ale też i z innych przyczyn – podkreślił Zbigniew Torbus.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.