MIELEC. Rusza remont ulicy Kilińskiego. Będą zmiany w organizacji ruchu

W poniedziałek (06.07) rozpocznie się remont ulicy Kilińskiego. Będzie to wiązało ze znacznymi zmianami w organizacji ruchu w tym rejonie Mielca.

W pierwszym etapie inwestycji, realizowanej od 6 do 27 lipca, całkowicie dla ruchu zamknięty zostanie odcinek ulicy od Rynku do Ronda Żołnierzy Wyklętych przy ul. Staszica. Spowoduje to  zmianę organizacji ruchu, jak i dojazd do ulic: Jana Sobieskiego, Kwiatowej, oraz Szalay Groele. Dla tych traktów dojazd  będzie umożliwiony jedynie od strony ul. Legionów.

Nowa organizacja ruchu

Ul. Szalay Groele, na czas remontu, będzie ulicą dwukierunkową, ulica Kwiatowa pozostaje ulicą jednokierunkową z wjazdem od strony ul. Legionów, natomiast ul. Jana Sobieskiego zostanie ulicą jednokierunkową. Wjazd na ul. Sobieskiego będzie następował poprzez ul. Kwiatową.

Zmieni się również organizacja ruchu na ul. Stefana Batorego. Dojazd do tej ulicy będzie możliwi jedynie od strony ul. Sandomierskiej. Sama ul. Batorego pozostanie drogą jednokierunkową, ale ze zmienionym kierunkiem jazdy na odcinku od ulicy Sandomierskiej do ulicy Szewskiej.
Odcinek od ul. Szewskiej do ul. Kilińskiego będzie odcinkiem ślepym dwukierunkowym umożliwiającym dojazd do posesji. Ulica Szeroka również zostanie jednokierunkowa, z odwróconym kierunkiem ruchu od ulicy Szewskiej do ulicy Sandomierskiej.

Kolejne etapy inwestycji obejmować będą zamknięcie Ronda Żołnierzy Wyklętych przy ul. Staszica i kolejne odcinki ul. Kilińskiego w kierunku Złotnik.

Zmiany rozkładu MKS

W związku z planowanymi pracami wprowadzone zostaną zmiany w rozkładzie jazdy autobusów Miejskiej Komunikacji Samochodowej. W najbliższy poniedziałek nastąpi zamknięcie odcinka ul. Kilińskiego od Rynku do Ronda Żołnierzy Wyklętych przy ul. Staszica.

Wszystkie linie kursujące na trasie Kilińskiego – Rynek – Mickiewicza: 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 11, 24 oraz 48  będą kursowały objazdem przez ul. Staszica z pominięciem przystanków Rynek 01 oraz Rynek 02. Autobusy będą zatrzymywały się na przystankach zlokalizowanych przy ul. Staszica.

Na trasie z ul. Mickiewicza w stronę ul. Staszica będzie dodatkowo funkcjonował przystanek Obrońców Pokoju 01.Od 27 lipca planowane jest zamknięcie następnego odcinka ul. Kilińskiego.
Przypomnijmy, że wzorem lat ubiegłych w okresie wakacyjnym na weekendach dla ruchu samochodowego zamykany będzie mielecki Rynek.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.