MIELEC. Przed nami inauguracja pierwszego w mieście pumptracka

Jutro (30.07) w godzinach 12–14 na skrzyżowaniu ulic Szarych Szeregów i Powstańców Warszawy, na osiedlu Smoczka, odbędzie się inauguracja toru „Pumptrack”.

Tego dnia miłośnicy jazdy rowerowej będą mogli liczyć na profesjonalną rozgrzewkę, prezentację podstawowych zasad poruszania się po torze, wspólny trening i indywidualne konsultacje. A wszystko pod okiem doświadczonego instruktora. Pumptruck na Smoczce to pierwszy taki obiekt w Mielcu

Inwestycja, która kosztowała miasto 427 tysięcy złotych, realizowana była w ramach Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego (zadanie to uzyskało najwięcej głosów mieszkańców, bo 3 591).
Pumptrack to specjalnie przygotowany tor łączący jazdę jednośladem i wszechstronny trening. Zbudowany jest on z szybkich zakrętów i muld. Wyrabia on u użytkowników refleks, zmysł równowagi oraz kondycję. Minimalna długość uniwersalnego toru „Pumptrack” określono na 180 metrów.

W sąsiedztwie obiektu powstał utwardzony plac odpoczynku wraz z wyposażeniem między innymi w ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery. Wykonawcą prac jest firma VeloProjekt.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.