MIELEC. Proboszcz z koronawirusem w szpitalu

Ks. Jerzy Ptak, proboszcz parafii p.w. Św. Marka Ewangelisty w Rzochowie,  przebywa w szpitalu. Ma to związek z tym, że zdiagnozowano u niego koronawirusa. – Wszystkich parafian prosimy o modlitwę w intencji ks. proboszcza, księży wikariusza i seniora oraz innych osób, które zostały objęte kwarantanną – przekazuje rzochowska parafia.

Kościół parafialny  pozostaje otwarty dla wiernych. Msze św. będą odprawiać kapłani z sąsiednich parafii. Jednak z uwagi na zaistniałą sytuację nastąpi zmiana co do godzin sprawowanych nabożeństw.
Odwołane spowiedzi

Dziś (02.10) o godz. 16 spowiedź św. zostaje odwołana. Nie odbędzie się też msza i spowiedź św. na Łużu. Zamówiona intencja mszy św. w kaplicy na osiedlu Łuże zostanie odprawiona na plebanii. Odwołane zostanie spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W sobotę (03.10) nie odbędą się: msza św. o godz. 6.30 oraz Nabożeństwo I Sobót. Zamówione intencje porannej mszy św. zostaną odprawione na plebanii. Msza św. pogrzebowa za duszę Marii Tomalik będzie odprawiona w kościele parafialnym o godz. 10:30. Różaniec zostaje odwołany.

Kancelaria zamknięta

W niedzielę (04.10) msze św. w kościele parafialnym zostaną odprawione o godz. 9.30 i 11.00. Odwołane zostaną nabożeństwa: o godz. 7.30 i 17.00 oraz na Łużu o godz. 8.15. Zamówione intencje mszalne zostaną odprawione  na plebanii. Członkowie róż różańcowych zmieniają się tajemnicami między sobą.

W ciągu tygodnia w dni powszednie w kościele parafialnym msza św. będzie odprawiana tylko o godz. 17. Zamówione intencje na poranne nabożeństwa zostaną odprawione przez kapłanów na plebanii.
Odwołane zostaną spotkania: formacyjne: aspirantów, ministrantów, lektorów, grupy apostolskiej, oraz dzieci przygotowujących się do I spowiedzi Komunii Św. Kancelaria parafialna do 11 października pozostaje nieczynna. Kontakt z kapłanami wyłącznie drogą telefoniczną pod numerem: 605 058 675.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.