MIELEC. Poważny poślizg w budowie hali sportowej. Jakie będą koszty?

Budowa hali widowiskowo-sportowej w Mielcu na pewno zakończy się dużo później niż zakładano w umowie kontraktowej. Z ostatnich informacji wynika, że prace mają być zakończone w grudniu 2021 roku, czyli ponad 10 miesięcy po terminie. Nie wiadomo również, jaki będzie koszt inwestycji. Na pewno przekroczy on 136 milionów złotych. 

Projekt przyszłej hali sportowej robi wrażenie. Główna arena obiektu dedykowana ma być dyscyplinom zespołowym. Będą tam trybuny na 3023 widzów, a obok będą: szatnie, sala konferencyjna, kilka pokoi trenerskich i niewielka sala rozgrzewkowa. Na część basenową, której powierzchnia wyniesie ponad 1500 metrów kwadratowych, składać się będą trzy nowoczesne niecki ze stali nierdzewnej.
Piękny projekt

Hala będzie wykorzystywana także do organizowania koncertów i pokazów. Będzie więc możliwość bezpośredniego wjazdu na arenę główną samochodów dostawczych o masie  do 3,5 tony. Dostępne dla mieszkańców będzie przejście między halą i stadionem z ulicy Solskiego do Kusocińskiego.

W bezpośrednim otoczeniu budynku hali, oprócz miejsc parkingowych, zaplanowano elementy małej architektury i zieleń, na dachu obiektu przewidziano miejsce na instalację fotowoltaiczną, a na elewacji południowej – na telebim. Cała hala dostosowany będzie dl osób niepełnosprawnych (między innymi odpowiednie podjazdy, kilka wind, wydzielone miejsca na widowni i na parkingach).

Prace żelbetowe

W ostatnim czasie dokonaliśmy zatwierdzenia koncepcji ścianki wspinaczkowej. Jej powierzchnia ma wynieść ponad 200 metrów kwadratowych, a wysokość – 9 metrów. Będzie ona zlokalizowana na sali treningowej i widoczna na ścianie zewnętrznej hali od strony basenów otwartych – informuje Norbert Jackowski, koordynator inwestycji. – Pracujemy również na bieżąco w bardzo ważnej kwestii nagłośnienia i akustyki. Wykonawca po raz kolejny przedłożył dokumentację w tym zakresie.
– Zgodnie z zapisami kontraktowymi budowa hali miała zakończyć się 18 lutego 2021 r. Wykonawca poinformował nas jednak, że będzie to grudniu 2021 r. – dodał Norbert Jackowski. – Kontrakt został zawarty na grubo ponad 136 mln zł, z czego do tej pory zapłaciliśmy 11 procent. Na chwilę obecną trwają prace żelbetowe. Potem wykonawca ma płynnie przejść do kolejnych działań na placu budowy.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.