MIELEC. Organizacja ruchu, parkowanie i darmowe kursy MKS w Święto Zmarłych

Pożar na... cmentarzu w Książnicach [FOTO]
Zdjęcie ilustracyjne.

W Dniu Wszystkich Świętych wjazd na parking przy Cmentarzu Komunalnym w Mielcu będzie się odbywał się od strony ulicy Partyzantów – ulicą Królowej Jadwigi, która  w tym dniu będzie drogą jednokierunkową. Wyjazd będzie możliwy tylko w kierunku obwodnicy.

Autobusy Miejskiej Komunikacji Samochodowej oraz pojazdy taxi poruszać się będą ulicą Królowej Jadwigi w kierunku do ulicy Partyzantów, mimo zakazu wjazdu w tę ulicę.
Gdzie parkować?

Parking główny znajduje się przy cmentarzu. Dodatkowe miejsca postojowe przewidziane są na obwodnicy w rejonie nekropolii. Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych znajdować się będą przed bramami głównymi. Na ulicy Dębickiej od skrzyżowania z ulicy Rzochowską w odległości po 500 metrów w obu kierunkach po obu stronach jezdni, obowiązywał będzie znak „zakaz zatrzymania”.

Na obwodnicy będą obowiązywały zarówno ograniczenie prędkości do 40 km/h, jak i zakaz wyprzedzania oraz zakaz skrętu w ulicy Królowej Jadwigi. Mieszkańcy proszeni są o korzystanie z darmowej w tym dniu komunikacji miejskiej, z uwzględnieniem zaleceń związanych.

Darmowe kursy MKS

W dniach 30 i 31 października oraz 2 listopada na linii autobusowej nr 4, dojeżdżającej na Cmentarz Komunalny, od godz. 8:30 do 17:30 zostanie zwiększona częstotliwość: pomiędzy godz. 9:30, a 15:00 do 20 minut, w pozostałym przedziale do 30 minut. Przejazd linią nr 4 w tych dniach jest bezpłatny.
1 listopada zostaną uruchomione linie specjalne „S”. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, zostanie zwiększona ilość kursów już od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora, które będą realizowane ze stałą częstotliwością. Przejazd liniami „S” będzie bezpłatny.

Przy wszystkich mieleckich cmentarzach dostępne są urządzenia do sterylizacji dłoni. Dodatkowo, podobnie jak w każdym innym miejscu na zewnątrz obowiązuje zasłanianie nosa oraz ust.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.