Cmentarze będą zamknięte

Dramat w Wadowicach Dolnych. Ludzkie zwłoki w studni

– Podjęliśmy decyzję, że zarówno dzień poprzedzający Dzień Wszystkich Świętych, jak i Dzień Wszystkich Świętych oraz Zaduszki, to dni, kiedy polskie cmentarze będą zamknięte – oznajmił premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej (30.10) konferencji prasowej. Jego decyzja ma związek z gwałtownym wzrostem liczby zakażeń i zgonów na koronawirusa.
Opowiem historię, którą przekazał mi jeden ze współpracujących z nami lekarzy. Wielu starszych ludzi, którzy pójdą na cmentarze, odwiedzić grób współmałżonka trzy tygodnie być może będzie w tym miejscu leżeć. To bardzo smutna i brutalna refleksja, ale nie chcemy doprowadzać do takiego ryzyka – mówił premier Mateusz Morawiecki, dodając, że należy się powstrzymać od wyjazdów w tym okresie.

Szef rządu zwrócił się też z apelem do seniorów, by w najbliższym czasie pozostali w domach i unikali kontaktów z młodzieżą. – Powyżej 70. roku życia to zagrożenie rośnie absolutnie gwałtownie. Dlatego dzisiaj nasz apel przyjmuje formę alarmu i instrukcji, dyspozycji bardzo mocnej, żeby seniorzy pozostali w domu, żeby przez co najmniej najbliższe dwa tygodnie – powiedział Morawiecki.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.