MIELEC. Porodówka jak z bajki [ZDJĘCIA]

Dziś (02.09) w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu oddano do użytku nowy, gruntownie wyremontowany Oddział Położniczo-Noworodkowy. Kosztowało to ponad milion złotych.

Tylko w lipcu w mieleckiej porodówce na świat przyszło 98 maluszków, w sierpniu było ich 8️5 – To właśnie te liczby motywują nas do pracy – podkreślał Zbigniew Torbus, p.o. dyrektora szpitala.

Bardzo chcielibyśmy, by nowe warunki, które proponujemy dziś pacjentkom przyczyniały się do dalszego wzrostu liczby porodów w naszym szpitalu – mówił z kolei starosta Stanisław Lonczak.

Swojej nowej odsłony mielecka porodówka doczekała się po 23 latach funkcjonowania w obecnym miejscu. Co może dziś zaoferować pacjentkom? To w szczególności komfortowe jedno i dwuosobowe sale oraz umieszczone w każdej z nich węzły sanitarne. Remont oddziału kosztował ponad miliona złotych. Pieniądze te w całości pochodziły z budżetu Starostwa Powiatowego w Mielcu.Fot. Powiat Mielecki
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.