MIELEC. Nie żyje Jacek Polak

Kalejdoskop wydarzeń 2020 roku – część 4

Dziś (09.11) dotarła do nas bardzo smutna informacja. Zmarł Jacek Polak, pochodzący z Mielca wirtuoz gitary, lider i wokalista zespołu Mr Pollack. Miał zaledwie 53 lata.

Jacek Polak, urodził się 1967 r. w Mielcu, gdzie ukończył Technikum Mechaniczne w Zespole Szkół Technicznych. Następnie studiował w Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. W 1989 roku z bratem Grzegorzem założył zespół rockowy, Mr Pollack, z którym związany był do końca życia.
W 1997 roku został „Nową nadzieję gitary” w plebiscycie magazyn „Gitara i Bas”. Bracia intensywnie koncertowali na całym świecie, nagrali też sporo płyt, w tym ostatnio „Black Hawk”. Klip o tym samym tytule, który jednoznacznie kojarzy się z Mielcem, można obejrzeć na YouTube.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.