MIELEC. Mieszkańcy nie chcą balonu na boisku przy szkole nr 8?

Jest wykonawca zadaszenia boiska przy Sportowej

Od blisko roku na boisku przy Szkole Podstawowej nr 9 funkcjonuje hala pneumatyczna, czyli tzw. balon. Dzięki temu zimą oraz wczesną zimą i późną jesienią zajęcia sportowe odbywają się tam w niemal komfortowych warunkach. Podobną inwestycję planuje się przy szkole nr 8. Problem w tym, że nie każdemu ten pomysł przypadł do gustu.

Przyszli do mnie mieszkańcy mojego bloku i pytają się, czy prawdą jest, że za Ósemką na boiskach powstaje „balon”. Mamy już taki obiekt przy szkole nr 9. W związku z tym pomyślmy o starszych i zróbmy dla nich np. siłownię zewnętrzną – apeluje radna Urszula Malińska. – Już teraz pod oknami mamy tych, co nadużywają alkohol. Teraz jeszcze ten „balon”. Mogą być protesty i „jazda jak 150”.
Prezydent Jacek Wiśniewski potwierdza, że miasto przygotowuje się do zadaszenia jednego z dwóch boisk przy Ósemce. – Chodzi o to o nawierzchni sztucznej – mówi. – Byłoby tam podobnie jak w szkole nr 9, czyli w okresach ciepłych byłoby boisko odkryte, a w zimnych – „balon”. Odległość od bloków jest na tyle duża, że otrzymaliśmy pozwolenie na budowę. A więc tu nie ma żadnych przeciwskazań.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.