MIELEC. Między stadionem a biblioteką powstanie duży plac parkingowy

Tereny między stadionem a gmachem Miejskiej Biblioteki Publicznej zmienią się i to znacznie. Będą przede wszystkim nowe miejsca parkingowe, których brakuje tam od lat.

Na asfaltowym placu przy ulicy Solskiego, naprzeciwko wejścia do Szkoły Podstawowej nr 6, powstaną boiska do rekreacji. Teren ten będzie służył także jako miejsce postoju ekip telewizyjnych realizujących transmisje z meczów piłkarskich rozgrywanych na mieleckim stadionie.

Deficyt parkingów

Obok, także przy ulicy Solskiego, powstanie boisko do siatkówki plażowej. Natomiast  równolegle do ulicy Grunwaldzkiej wybudowany zostanie nowy parking na 64 miejsca postojowe.

Będzie to jednocześnie pierwszy etap zagospodarowania terenów wokół budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej. Nowe miejsca parkingowe uzupełnią braki jakie pod tym względem są w centrum miasta. Wjazd i wyjazd z parkingu będzie odbywał się z ulic Solskiego i Kusocińskiego.

Oprócz parkingu, po zniwelowaniu różnic poziomu terenu, powstanie także chodnik będący łącznikiem do pasażu biegnącego wzdłuż budynku biblioteki. Zlikwidowane zostanie stare żelbetonowo-stalowe ogrodzenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wzdłuż ulic Solskiego, Kusocińskiego i Grunwaldzkiej. Powstaną tam nowe trawniki, poprawiona zostanie również nawierzchnia chodników.
Mamy nadzieję, że deficyt miejsc parkingowych w rejonie, gdzie często odbywają się wydarzenia kulturalne i sportowe zostanie złagodzony – mówi wiceprezydent Mielca, Paweł Pazdan. – Liczymy, że w 2021 r. uda się nam zdobyć dotację na drugi etap zagospodarowania parku obok  biblioteki.

Fot. UM Mielec
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.