Edward Kazimierski ma swój mural w nowej mieleckiej hali sportowej [ZDJĘCIA]

Edward Kazimierski ma swój mural w nowej mieleckiej hali sportowej

Edward Kazimierski, współtwórca największych sukcesów Stali Mielec w jej historii, ma swój mural w nowo wybudowanej hali widowiskowo-sportowej.

Edward Kazimierski jest nad Wisłoką żywą legendą. W latach1967-84 był wiceprezesem d.s. organizacyjnych FKS Stal. Były to lata największych sukcesów sportowców z niewielkiego Mielca.

W latach 1972-78 piłkarze, siatkarze i piłkarze ręczni występowali w ekstraklasie. W 1974 r. Grzegorz Lato został najlepszym strzelcem mistrzostw świata. Wiosną 1976 r. Stal zagrała w ćwierćfinale Pucharu UEFA. Legendą obrosło starcie z wielkim Realem Madryt.

Kazimierski doprowadził do budowy boisk treningowych oraz sztucznego oświetlenia. Bazy sportowej Mielcowi zazdrościła cała Polska.

Pierwotnie patronat prezesa planowano więc nadać stadionowi. Miało to nastąpić w 2023 roku, czyli w 50-lecie zdobycia przez FKS pierwszego mistrzostwa Polski w piłce nożnej.

Ostatecznie Rada Miasta zdecydowała, że patronem stadionu będzie Grzegorz Lato, a imię prezesa Kazimierskiego nosić będzie nowa mielecka hala widowiskowo-sportowa.

Upamiętnia to mural, którego odsłonięcie odbyło się w miniony piątek (05.01). Podczas wydarzenia obecny był pan Edward z całą rodziną.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.