Mielec czeka gigantyczna inwestycja. Wybudują most, obwodnicę i wiadukt

Już za trzy lata ma powstać szlak komunikacyjny, który połączy obwodnicę Mielca z Piątkowcem. W ramach zadania powstanie drugi most na Wisłoce, drugi most na Wisłoce i drugi wiadukt nad linią kolejową. Ma to udrożnić trasę Tarnobrzeg-Tarnów i wyprowadzić ruch z terenu Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przetarg ma zostać ogłoszony lada dzień!

Przedsięwzięcie uwzględnia też planowaną przebudowę linii kolejowej Dębica – Tarnobrzeg. – Po modernizacji tej nitki ruch towarowy radykalnie się zwiększy. Myślimy również o przywróceniu tam pociągów pasażerskich – zaznaczył marszałek województwa, Władysław Ortyl (na zdjęciu). – Do tego w pobliskiej Woli Baranowskiej będzie budowa nowego terminala z szerokim torem. I to też jest element, który znacznie zwiększy ruch na tej linii.

W ramach inwestycji ma powstać też nowa droga z Rzędzianowic do Piątkowca. – W tym kontekście istotna będzie obwodnica Radomyśla Wielkiego, w sprawie budowie której zapadły już decyzje. Razem z przeprawą drogowo-mostową w Mielcu i wyremontowanymi odcinkami drogi do Lisiej udrożni ona zatłoczoną dziś trasę na Tarnów – podkreślił Ortyl.

Poniżej całe wystąpienie marszałka podczas ostatniej sesji Rady Miasta w Mielcu:
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.