MIELEC. „Antek” jak nowy

Dobiegła końca renowacja pomnika samolotu AN-2m, jednego z symboli Mielca. Obiekt zlokalizowany jest na wjeździe do miasta od strony Tarnowa i pełni funkcję „witacza”.

Projekt renowacji popularnego „Antka”, którego wnioskodawcą był Wacław Świerczyński, obejmował między innymi czyszczenie konstrukcji oraz odmalowanie samolotu farbą antykorozyjną.

Barwy samolotu są odwzorowaniem kolorów oryginalnego samolotu AN-2, który w 1997 roku okrążył ziemię. Członkami załogi byli wówczas piloci Waldemar Miszkurka i Andrzej Szymański oraz mechanik pokładowy, Bogusław Gajek. Ten ostatni był jednym z konsultantów podczas doboru kolorystyki oraz malowania „Antka”. Samolot poza odmalowaniem zyskał także logotypy Urzędu Miasta i PZL Mielec.
Wykonane zostały także napisy, na jednym boku samolotu „Mielec wita”, a na drugim „Do zobaczenia”. Naprawione zostało także poszycie samolotu przy drzwiach. Przedsięwzięcie realizowane było za pieniądze z kasy miasta w ramach Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.