Joanna Rębisz nie godzi się z usunięciem jej z PiS: „Jestem jak Joanna d’Arc”
Joanna Rębisz, członek Zarządu Powiatu i do niedawna szefowa klubu radnych PiS, została usunięta ze struktur tej partii. Taką decyzję podjęto na niedawnym posiedzeniu zarządu okręgu nr 23 w Rzeszowie. Stało się tak na wniosek pełnomocnika PiS w powiecie mieleckim, Marka Kamińskiego. Pani Joanna ma prawo odwołać się od tej decyzji do komitetu politycznego partii. Chce skorzystać z tej możliwości.
To kolejna degradacja Joanny Rębisz będąca efektem jej konfliktu ze starostą Zbigniewem Tymułą. Wcześniej została pozbawiona przewodnictwa w radzie społecznej lecznicy oraz szefostwa w klubie radnych powiatowych PiS. Zanim to się stało, złożyła ona w Prokuraturze Rejonowej w Tarnobrzegu zawiadomienie o możliwości popełnieniu przestępstwa podczas wyboru nowego dyrektora szpitala.
Kwestią czasu wydaje się być też jej usunięcie z Zarządu Powiatu. Nie wiadomo jak długo zagrzeje miejsce w Podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim, gdzie jest zatrudniona. Wcześniej pracowała w biurze senatora Władysława Ortyla, zanim ten został marszałkiem.
Pani Joanna nie składa jednak broni. Wystosowała w tej sprawie oświadczenie i opublikowała go na Facebooku. Czytamy w nim m.in.: „Można mnie zniszczyć, ale nie pokonać (…). Zamierzam się odwołać do Komitetu Politycznego. Nie może być tak, że niszczy się osoby działające w interesie PiS, które wniosły olbrzymi wkład w to aby PiS wygrało w powiecie, na Podkarpaciu i w kraju.
Wygląda to, jakby na naszych oczach rozgrywała się pewna polityka, szkodliwa i niespójna z założeniami PiS, ustalona w gronie kilku lokalnych działaczy partii. I ktokolwiek spróbuje realizacji tego planu zagrozić, przeszkodzić lub zadawać zbyt dużo pytań, jest do odstrzału (…). Moją patronką jest Joanna d’Arc – symbol niezłomności, odwagi, lojalności, ochrony wartości religijnych, stania po stronie prawdy i sprawiedliwości. I historycznie rzecz ujmując, można doszukać się pewnych analogii (…).”O Mielec Lokalnie 3107 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.