Mielczanie uczcili ofiary zbrodni katyńskiej i katastrofy pod Smoleńskiem [ZDJĘCIA]

W niedzielę (10.04) w Mielcu, jak w całym kraju, uczczono pamięć 96 ofiar Katastrofy Smoleńskiej oraz dziesiątek tysięcy polskich oficerów zamordowanych w Katyniu, Miednoje, Charkowie, Bykowni i innych miejscach kaźni. Uroczystości o godz. 9.30 rozpoczęła msza św. w Bazylice pw. Św. Mateusza. Uświetnił ją chór I liceum Ogólnokształcącego.

Po nabożeństwie mieleccy samorządowcy, parlamentarzyści i liczne delegacje w ciszy złożyli kwiaty przy ścianie katyńskiej oraz tablicami upamiętniającymi ofiary katastrofy smoleńskiej. Dalsza część uroczystości odbyła się na Cmentarzu Komunalnym, przy grobie śp. Leszka Deptuły, który zginął 6 lat temu w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.
O Mielec Lokalnie 3113 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.