Oddali do użytku nowoczesny blok z lokalami socjalnymi

Ponad 2,5 mln zł kosztował budynek wielorodzinny przy ul. Inwestorów, na mieleckim osiedlu Rzochów, który w czwartek (07.04) oficjalnie oddano do użytku. Obiekt składa się z czterech segmentów dwukondygnacyjnych i jest wyposażony w niezbędne instalacje i media.

Każde z 24 lokali jedno i dwupokojowych posiada indywidualne wejście, korytarz, łazienkę i pokój z aneksem kuchennym. Łączna powierzchnia budynku to 870 metrów kwadratowych. Lokale na parterze są przystosowane do osób niepełnosprawnych. Obok budynku powstała niezbędna infrastruktura, w tym parkingi i plac zabaw.

Kto może ubiegać się o taki lokal? – Pierwszym warunkiem oceny jest sytuacja materialna danej osoby. To jest regulowane ustawą – odpowiada prezydent Daniel Kozdęba. – Zdajemy sobie jednak sprawę, że miasto nie dysponuje odpowiednią ilością mieszkań socjalnych. Mamy ich po prostu za mało. Dlatego działamy w kierunku budowy nowych takich obiektów.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.