Mielczanie chcą „Mieszkania Plus” – takie są wnioski z badań w mieście
Ruszył przetarg na projekt bloków, które mają powstać w Mielcu w ramach programu „Mieszkanie Plus”. Inwestycja ma być realizowana w przyszłym roku na miejskiej działce w rejonie ulic Powstańców Warszawy i Witosa. Ma powstać 200-250 lokali o powierzchni 30-70 metrów kwadratowych każde.
– Czas wykonania dokumentacji na budowę tych bloków może wynieść 150 dni, a nawet może i więcej – oświadczyła Barbara Wójcik, skarbnik miasta. – Stąd żeby płatność nastąpiła w 2018 r. i żeby można było podpisać umowę z wykonawcą w tym roku, niezbędne jest zaciągnięcie zobowiązania na 200 tys. zł.
Wcześniej w sprawie programu „Mieszkanie Plus” magistrat przeprowadził ankietę. W badaniach wzięło udział ok. 275 osób. Wszyscy oni wyrazili zainteresowanie programem. Mielczanie byli m.in. pytani, czy chcieliby mieć mieszkanie z tego programu na własność czy może woleliby je wynajmować.
– Ponad 60 proc. ankietowanych stwierdziła, że chce takie lokum na własność – mówi Waldemar Wiącek, naczelnik Wydziału Urbanistyki w Urzędzie Miasta. – Pytaliśmy też o wielkość mieszkań. Większość osób zainteresowana była też powierzchnią powyżej 65 metrów kwadratowych. Ludzie odpowiadali także na pytanie, ile obecnie przeznaczają na mieszkanie. To były kwoty w znacznej części powyżej 1000 zł. Wyniki te mniej więcej pokryły się ze strukturą mieszkań, które zaplanowaliśmy w ramach tego programu.
O Mielec Lokalnie 3111 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.