Miasto żąda od wykonawcy przebudowy stadionu ponad 5 milionów złotych
Przebudowa mieleckiego stadionu znalazła swój finał w sądzie. Miasto żąda od wykonawcy tej inwestycji zadośćuczynienia w kwocie ok. 5,5 milionów złotych. Chodzi o usterki na tym obiekcie, w tym m.in. o wykwity pleśni i grzyba pod trybuną od strony ulicy Kusocińskiego. Drugą kwestią jest okalająca murawę bieżnia, na której doliczono się ponad 400 pęcherzy.

Stadion przebudowano 6 lat temu za ok. 42 mln zł. Wydawało się, że Mielec zyskał obiekt, którym będzie mógł się chwalić nie tylko na Podkarpaciu. Z czasem jednak na jaw zaczęły wychodzić usterki.

Pleśń, grzyb na stadionie

Fatalne warunki w pomieszczeniach pod trybunami od strony ulicy Kusocińskiego, ponad trzy lata potwierdziła Rada Miasta. Z jej raportu wynika, że na ścianach są wykwity pleśni i grzyba, a w kilku miejscach starej dylatacji woda leje się przez cały rok. Janusz Ździebło, lekarz sportowy, który wówczas wspólnie z radnymi oglądał lokale pod stadionem, oświadczył on, że intensywny trening w takich warunkach wpływa negatywnie na wydolność organizmu młodych sportowców.
Tak to jest, kiedy buduje się coś nowego na podwalinach czegoś, co powstało pół wieku wcześniej, a co powinno zostać zrównane z ziemią – komentował Jarosław Szczerba, przewodniczący Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miasta. – Hala lekkoatletyczna wewnątrz stadionu jest w opłakanym stanie. Grzyb jest w zasadzie na każdej ścianie. Dodatkowo na bieżni naliczyliśmy się ponad 400 pęcherzy z powietrzem.

Kolejna rozprawa we wrześniu

Sprawa znalazła swój finał w sądzie. Jak zdradził radny Marian Kokoszka, proces dotyczy roszczenia w wysokości 5,5 mln zł od firmy Tamex, która przebudowywała mielecki stadion.
Potwierdza to prezydent Jacek Wiśniewski: – Rzecz dotyczy pomieszczeń pod trybuną i bieżni lekkoatletycznej. Jeśli chodzi o tę drugą kwestię, to powołany został kolejny biegły, który pobrał próbki z tej nawierzchni. Podajże pod koniec września odbędzie się kolejna rozprawa, na której zostanie przedstawiony wynik tych badań – zaznaczył prezydent, obiecując, że co kwartał będzie składać na forum Rady Miasta sprawozdanie z przebiegu przewodu sądowego w sprawie przebudowy stadionu.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

2 Komentarze

  1. cokolwiek zrobi się w Mielcu to knot, to samo już zaczęło się budową hali, złe przygotowanie terenu budowy, przetargów, brak kompetencji pracowników w urzędzie

  2. Ja tylko nieśmiało dodam, że każdą inwestycję da się spartolić. Także tę budowaną od podstaw. Problemem przebudowy stadionu nie było to, że zostawiono elementy starego, tylko to, że zlecono to partaczom. To był zresztą cały ciąg takich wyborów administracji prezydenta Chodorowskiego. Każdy przetarg kończył się katastrofą…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.