„Łoś” odnaleziony. Jest w dobrym stanie [prima aprilis]

Legendarny "Łoś" odnaleziony. Jest w idealnym stanie

Dziś w Mielcu odkopano jeden z najnowocześniejszych bombowców przed II wojną światową. PZL-37 „Łoś” jest w idealnym wręcz stanie.

Dwusilnikowy bombowiec „Łoś” przed 1939 rokiem był cudem techniki. Wykonany z aluminium, charakteryzował się niespotykanym udźwigiem bomb i doskonałymi właściwościami aerodynamicznymi. Prędkość bombowca wynosiła 430 km/godz.

Oprócz bomb, wykorzystana została tam również pierwsza konstrukcja broni pokładowej w postaci karabinu pokładowego polskiej konstrukcji. Jeszcze do niedawna wydawało się, że nie zachował się żaden egzemplarz tej legendarnej maszyny. Jej model w skali 1:1 co prawda powstał w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu, ale to nie to samo.
Dziś to się zmieniło. Na samolot podczas prac polowych trafił jeden z rolników, potem zgłosił tę sprawę lokalnym pasjonatom historii. Ci zabezpieczyli miejsce i wezwali archeologów. Odkopanie maszyny było operacją bardzo skomplikowaną, ale na szczęście skuteczną. „Łoś” jest w doskonałym stanie.

Aktualizacja

Niestety informacja o odnalezieniu „Łosia” była primaaprilisowym żartem. Mamy nadzieję, że przynajmniej część z Was dała się nabrać.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.