Mąż Marilyn pochodził spod Mielca

Ojciec męża legendarnej Marilyn Monroe urodził się na Podkarpaciu. Dokładnie w Radomyślu Wielkim – małym miasteczku, położonym dziś w powiecie mieleckim. Arthur Asher Miller (1915-2005), bo o nim mowa, zdobył uznanie, jako wybitny dramaturg, scenarzysta, eseista i dziennikarz. Ale najgłośniej zrobiło się o nim, kiedy ożenił się z boską Marilyn.

Arthur Asher Miller urodził się w rodzinie polsko-żydowskich imigrantów. O jego ojcu, Izydorze wiadomo, że był niepiśmiennym, ale za to zamożnym kupcem. Na świat przyszedł w Radomyślu Wlk. W wieku 7 lat wraz z rodzicami wyemigrował za ocean. Na Manhattanie w Nowym Jorku miał duży sklep z odzieżą damską, który zatrudniał 400 osób.

Jego syn, Arthur 29 czerwca 1956 r. poślubił Marylin Monroe. Ich małżeństwo przetrwało pięć lat. Miller wspominał, że początkowo widział w Marilyn ideał, lecz potem stwierdził, że jednak „jest ludzką istotą”. W 1961 r. para się rozwiodła. Rok później znaleziono martwe ciało Marilyn. Autopsja wykluczyła samobójstwo. Athur ożenił się po raz kolejny. Zmarł w wieku 90 lat. Podobno do końca życia chciał odwiedzić rodzinne strony swego ojca.
Na radomyskim cmentarzu spoczywają przodkowie Arthura. Spora cześć jego krewnych zamordowali Niemcy w 1942 r. w czasie akcji likwidacji miejscowego getta.

 
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

7 Komentarzy

  1. Może ja się nie znam, ale tytuł jest nieadekwatny do zawartości artykułu. „Mąż Marilyn pochodził spod Mielca” a w pierwszym zadaniu „Ojciec męża legendarnej Marilyn Monroe urodził się na Podkarpaciu. Dokładnie w Radomyślu Wielkim” No ludzie bez jaj, tytuł może i chwytliwy, ale nie mający nic wspólnego z rzeczywistością, a poza tym w artykule brakuje jakichkolwiek odnośników, źródeł do potwierdzenia zawartych w nim stwierdzeń.

  2. MALE SPROSTOWANIE-PRZED I WOJNA SWIATOWA PISALO SIE MIELEC NIEDALEKO RADOMYSLA -PONIEWAZ LICZBA LUDNOSCI W RADOMYSLU 8.TYSIECY A MIELEC MIAL 6 I TROCHE -TAKZE BYL POWIATEM Z WOJ. KRAKOWSKIM-KLESKA RADOMYSLA UPADEK ZNISZCZENIA PONAD 90%MIASTA ZOSTALO PRZEZ 2 WOJNE SW.–RABUNKOWY SYSTEM MIELCA I WOJ. RZESZOWSKIEGO DOPROWADZILO DO UPADKU MIASTA-MIASTO KUPCOW- RZEMIESNIKOW -ARTYSTOW TADEUSZ LOMNICKI-REZYSER MARIAN ZIETKIEWICZ (CZERWONE BERETY-LEKARSTWO NA MILOSC I INNE, TAKZE ZOLNIERZ CICHOCIEMNY)A OBECNIE LESZEK WOSIEWICZ PIOSENKARKA CHMIEL I INNI- MA NADZIEJE ZE ZABORCZY SYSTEM DOBIEGNIE KONCA JAK UPADNIE CALKOWICIE KOMUNA W MIELCU.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.