Mały Filipek nie został sam. Walczą o niego strażacy

Filipek nie został sam. Walczą o niego też strażacy

Filipek Bieś urodził się półtora roku temu bez wykształconych rączek. Efektem jest znaczna asymetria jego ciała. Kolejne deformacje to kwestia czasu. Tylko kosztowna operacja daje mu szanse na życie. W pomoc chłopcu zaangażowało się wielu ludzi.

Wydawało się, że Filipek będzie zdrowy. Żadne badanie USG, jakiemu podała się jego mama, nie wykazało u niego wad. Wszystkie kończyły się potwierdzeniem, że dziecko rozwija się prawidłowo.
– Mając w domu zdrową córeczkę, nie spodziewaliśmy się komplikacji. Po porodzie usłyszałam, że jednak coś jest nie tak. Filipek ma niewykształcone obie rączki, przez co jego codzienność to prawdziwe wyzwanie. Nasz synek nie jest samodzielny i potrzebuje asysty w każdej czynności. Takie życie jest niezwykle trudne. Jeden nieuważny ruch może doprowadzić nawet do tragedii –  mówi pani Natalia, mama chłopca.

 – Przez wadę rąk pojawiła się już u niego znaczna asymetria ciała, nie chcemy czekać na kolejne konsekwencje. Pracujemy nad poprawą jego sprawności dzięki rehabilitacji. Sukcesywnie stawia pierwsze w swoim życiu kroki. Niestety każda czynność jest dla niego o wiele trudniejsza. Wiemy, że bez sprawnych rączek synek będzie niepełnosprawny do końca życia. Każda czynność będzie trudna – przekazuje pani Natalia.

Szansę na normalne życie chłopca daje operacja zagranicą. Jej koszty są jednak gigantyczne.
– Robimy wszystko. żeby naszemu dziecku niczego nie brakowało. Niestety, tego czego teraz najbardziej potrzebuje,  zdrowia, nie jesteśmy w stanie mu dać – mówi zrozpaczona kobieta.

Rodzice chłopca nie zostali sami. W serwisie siepomaga.pl ruszyła zbiórka. Zebrano już 133 536 zł, czyli 21 procent kosztów operacji. Na Facebooku powstała już grupa „Licytacje dla Filipka”.

W pomoc zaangażowali się też strażacy ochotnicy. Zorganizowali akcję Heart Challange. Polega na tym, że wykonują dziesięć pompek, nagrywają to, wrzucają na swój Facebook i wpłaca na kontro Filipka co najmniej 10 złotych. Następnie nominuje się do wyzwania trzy jednostki, podmioty, bądź osoby.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.