Dzień Wszystkich Świętych w powiecie mieleckim

Pożar na... cmentarzu w Książnicach [FOTO]
Zdjęcie ilustracyjne.

Znamy plan organizacji ruchu, który będzie  obowiązywał w rejonie cmentarzy w powiecie mieleckim w Dniu Wszystkich Świętych. Wiemy też, gdzie będą miejsca parkingowe.

W Dniu Wszystkich Świętych, 1 listopada, w godzinach 6-18 ulicy Królowej Jadwigi, przy której znajduje się największa nekropolia w powiecie, Cmentarz Komunalny w Mielcu, będzie drogą jednokierunkową.
Od ulicy Wolności do skrzyżowania z drogą do Szydłowca będą obowiązywały ograniczenie prędkości do 40 km/h. Do tego będzie zakaz wyprzedzania.

Pojazdy będzie można zostawiać na parkingu przy cmentarzu. Dodatkowe miejsca dla nich przewiduje się na obwodnicy w rejonie nekropolii.

Wyjazd będzie się odbywał obwodnicą w kierunku Szydłowca i ulicy Wolności. Miejsca dla aut osób niepełnosprawnych będą przed bramami głównymi.

Dla Cmentarza Parafialnego parkingi będą na ulicy Głowackiego, przy starym dworcu i przed sklepem Jysk. Odwiedzający nekropolię na osiedlu Rzochów będą mogli stawiać pojazdy przy ulicy Rzochowskiej i przy sklepie Biedronka.
  • W Chorzelowie parkingi będą przy kościele  i cmentarzu oraz na drogach dojazdowych do posesji i działek.
  • W Książnicach – przy nekropolii oraz po jednej stronie drogi powiatowej.
  • Radomyśl Wlk. – przed kościołem oraz na ulicach Rynek i Wałowej.
  • Padew Narodowa – obok świątyni i na ulicach dojazdowych do Rynku.

W pozostałych parafiach powiatu mieleckiego parkingi będą ulokowane przy cmentarzach.

Tradycyjnie w okresie Dnia Wszystkich Świętych w rejonach cmentarzy, kościołów oraz głównych szlaków komunikacyjnych pojawią się licznie policjanci.

Będą oni zwracać uwagę na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących i właściwe używanie świateł.

Mundurowi apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i stosowanie się do poleceń osób kierujących komunikacją. Podkreślają też, żeby na cmentarz nie zabierać większych kwot pieniędzy, a przed wyjazdem zamknąć domy i mieszkania.

Bezpłatne autobusy w Dniu Wszystkich Świętych

 
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.