Mają sprawców strzelaniny na Alei Niepodległości

Policja schwytała sprawców włamania w Podborzu

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy najprawdopodobniej urządzili sobie strzelaninę w okolicy Alei Niepodległości. W wyniku ich „zabawy” obrażeń ciała doznał 50-letni mężczyzna.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (10.05) około godziny 15. Wtedy to dyżurny policji przyjął zgłoszenie, że ktoś strzela z wiatrówki do przechodniów na Alei Niepodległości.
Mundurowi udali się na miejsce, gdzie zabezpieczyli ślady oraz śruty pochodzące z broni, którą posługiwał się sprawca. W interwencji brało udział kilka patroli. Ich działania polegały na ustaleniu jak największej liczby świadków i  kierunku z jakiego mogły paść strzały.

W tym samym czasie do szpitala zgłosił się 50-letni mężczyzna, który w wyniku postrzelenia doznał powierzchownych ran w okolicy brzucha.

Funkcjonariusze zabezpieczyli śruty przekazane przez pokrzywdzonego i podjęli działania. Z czasem udało im się ustalić, że związek ze zdarzeniem może mieć trzech mieszkańców Mielca: dwóch 21-latków i 36-latek. U jednego z nich funkcjonariusze znaleźli trzy jednostki broni pneumatycznej. Dodatkowo u zatrzymanych policjanci zabezpieczyli narkotyki.

W sprawie wykonywane są dalsze czynności, które pozwolą zebrać materiał dowodowy, będący podstawą do przedstawienia zatrzymanym mężczyznom zarzutów za popełnione przestępstwa.

Mają sprawców strzelaniny na Alei Niepodległości
Mają sprawców strzelaniny na Alei NiepodległościMają sprawców strzelaniny na Alei Niepodległości
Fot.: KPP Mielec
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.