Maciej Jankowski wzmacnia mielecką Stal

Maciej Jankowski wzmacnia mielecką Stal

Kolejnym piłkarzem, który wzmocnił FKS Stali Mielec, jest Maciej Jankowski. To  doświadczony, a zarazem waleczny napastnik, czyli taki, jakiego bardzo chciał trener Leszek Ojrzyński.

Maciej Jankowski przychodzi do Mielca po prawie trzyletnim pobycie w Arce Gdynia, gdzie ściągnął go trener… Leszek Ojrzyński. Z tym klubem dotarł do finału Pucharu Polski i zdobył Superpuchar Polski.
Zanim trafił do Gdyni, grał w Piaście Gliwice, Wiśle Kraków oraz w Ruchu Chorzów. W tym ostatnim klubie przeżywał bardzo dobry czas – poza wicemistrzostwem Polski był także finał Pucharu Polski oraz gra w europejskich pucharach.

– Melduję się już w Stali Mielec i mam nadzieję, że pomogę drużynie w walce o utrzymanie. Trzymajcie za nas kciuki, liczymy na Was i do zobaczenia na stadionie – powiedział „Jankes”

Maciej Jankowski wzmacnia mielecką Stal

W sumie w Ekstraklasie Maciej Jankowski wystąpił w 279 meczach, w których strzelił 61 goli. Ma na swoim koncie także jeden występ w pierwszej reprezentacji Polski. 16 grudnia 2011 roku zagrał w wygranym 1:0 meczu z Bośnią i Hercegowiną.
Ze Stalą „Jankes” podpisał kontrakt do końca sezonu z opcją przedłużenia o rok. Wczoraj informowaliśmy o pozyskaniu przez FKS dwóch innych piłkarzy. Jeden z nich to prawy obrońca z Finlandii, Albin Granlund; drugi – napastnik z Bułgarii, Aleksandar Kolev.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.