Maciej Domański Sportowcem Podkarpacia

Stal Mielec gromi Lecha Poznań na jego boisku

Maciej Domański zdobył statuetkę Sportowca Podkarpacia 2020 roku w 61. plebiscycie gazety Nowiny. To pierwszy piłkarz Stali Mielec od czasów Grzegorza Laty z tą nagrodą.

Laureat plebiscytu Nowin pierwsze kroki przy Solskiego postawił w 2003 roku, gdy miał zaledwie 13 lat. Jego talent bardzo szybko dostrzegli trenerzy. Stworzyli z niego jedną z głównych postaci drużyny, która w 2007 roku wygrała mistrzostwo Polski juniorów młodszych.

Ubiegły rok był jednym z najlepszych w piłkarskiej karierze Domańskiego. 30-letni filigranowy pomocnik wrócił do Mielca i pomógł Stali (3 gole i asysta) w powrocie (po 24 latach) do Ekstraklasy.
W krajowej elicie był najlepszym graczem osłabionego kadrowo beniaminka, o czym świadczą nie tylko liczby (5 bramek i 4 asysty), ale też odważna gra. Nie bał się brać na siebie odpowiedzialności, skutecznie egzekwując trzy karne.

To nie jedyny laur dla Macieja Domańskiego. Wygrał on również 27. Plebiscyt na Sportowca Roku Tygodnika Regionalnego Korso. Gratulujemy.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.