Jutro czeka nas powrót śnieżyc i srogich mrozów

Jutro czeka nas powrót śnieżyc i srogich mrozów

Instytut Meteorologii Gospodarki Wodnej informuje, że jutro (07.02) czeka nas powrót mrozów i śnieżyc. Na drogach mają być trudne warunki. Możliwe są przerwy w dostawie prądu. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa uruchomiło w tej sprawie alert.

Jeszcze dziś w nocy Polska pozostawać będzie pod wpływem klina wyżowego, który przyniósł bezchmurną pogodę nad znaczny obszar kraju.
Natomiast jutro intensywne opady śniegu i porywisty wiatr będą powodowały bardzo trudne warunki na drogach. Na Podkarpaciu do wieczora w poniedziałek spadnie miejscami do 35-45 cm śniegu.

Mrozy nawet -28C

Wiatr towarzyszący śnieżycom będzie osiągał w porywach do 65 km/h i obok zawiei i zamieci śnieżnych może powodować ograniczenie widoczności. Bardzo możliwe są przerwy w dostawie prądu. Jeśli ktoś w tym okresie będzie potrzebował pomocy, powinien zadzwonić pod nr tel. 112.

Jutro czeka nas powrót śnieżyc i srogich mrozów

Śnieżyca ma też trwać w nocy z niedzieli na poniedziałek (08.02). Wtedy pas opadów zacznie się przenosić bardziej na północy Polski.
Analitycy z Instytutu Meteorologii Gospodarki Wodnej ostrzegają: mróz utrzyma się do połowy lutego, a pod koniec miesiąca termometry wskażą nawet -28C.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.