Kurtyny wodne na tropikalne upały. Zobacz, gdzie je znajdziesz w Mielcu
W związku z falą tropikalnych upałów na terenie Mielca zamontowano i uruchomiono kurtyny wodne. Można  je znaleźć na Placu Armii Krajowej, gdzie czynne są dwa takie urządzenia.

Kurtyny wodne są także na placu Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Ducha Św. (Osiedle Lotników) i obok placu zabaw i pływalni na Smoczce. Podobną rolę pełni fontanna na Rynku, Zdaniem mieszkańców takie urządzenie potrzebne jest również terenach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Problem jest poważny, bo Biuro Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie informuje o temperaturze  w dzień do 33 stopni i w nocy – 20 stopni C.
Upał może doprowadzić do wystąpienia udaru, który jest stanem zagrażającym zdrowiu, a nawet życiu. Jego objawy to: zmęczenie, silne bóle i zawroty głowy, nudności, gorączka, szum w uszach, drgawki, wzrost temperatury ciała zagrażający życiu, większa częstotliwość bicia serca i oddechu. Upał jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych i dzieci. Trzeba również zadbać o zwierzęta.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.