Kiedyś przed starostwem stał „bolszewik”, teraz ma być park sensoryczny [FILM]
Za kilka miesięcy plac przed siedzibą Starostwa Powiatowego przy ulicy Sękowskiego w Mielcu, na którym jeszcze cztery lata temu stał pomnik tzw. wdzięczności Armii Radzieckiej, powinien zmienić się nie poznania. A to za przyczyną parku sensorycznego, który ma tam powstać.

Będą tam miejsca do ćwiczeń i symulacji ruchowych; enklawy roślin gdzie będzie można poznać walory smakowe, zapachowe i użytkowe. Dla najmłodszych przewidziano wiele urządzeń zabawowych, edukacyjnych i integracyjnych, a całość uzupełnią siedziska dla opiekunów.

Główną ideą projektu jest ożywienie fragmentu zaniedbanego parku, który niegdyś pełnił funkcję bardziej reprezentacyjną niż użytkową. Inwestycja ma być zrealizowana do końca tego roku.

Celem przedsięwzięcia jest nadanie temu miejscu cech współczesnej przyjaznej przestrzeni publicznej – mówi starosta Stanisław Lonczak. – Chcemy, aby ten nowy park stał się miejscem odpoczynku i spędzania wolnego czasu zarówno dla starszych jak i młodszych mieszkańców tej części miasta.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.