Książka o Mielcu dla dzieci
Józef Witek, historyk i regionalista, autor Encyklopedii Mielca i wielu innych publikacji, postanowił napisać coś dla dzieci. To wierszowane streszczenie historii Mielca. Na tym jednak nie koniec, bo pan Józef pracuje nad kolejną publikacją dla najmłodszych. Jej tytuł to „Mielec współczesny”.
– W książce tej opisuję w formie rymowanek 18 mieleckich osiedli. Przedstawiam też różne ciekawostki, pokazuję interesujące miejsca i obiekty. Krótko mówiąc, wszystko to co jest obecnie na topie w mieście – informuje Józef Witek. – Encyklopedia Mielca, którą napisałem, skierowana była do osób dorosłych, które chcą znać lokalną historię. Natomiast nie było to czytelne dla najmłodszych. Stąd idea.
– Jest to rymowanka dla dzieci, ale nie z bajkami, tylko z prawdziwymi informacjami na temat Mielca. Obok tych treści znajduje się natomiast komentarz dla rodziców – dodaje pan Józef. – Autor rysunków pierwszego naszego tomiku, który był poświęcony historii miasta, niestety zmarł. Dlatego zamiast rysunków będą zdjęcia najciekawszych miejsc w naszym kochanym Mielcu.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.