Bł. Jerzy Popiełuszko patronem największego ronda w Mielcu?

Wszystko wskazuje na to, że dwupasmowe rondo, które powstało w miejscu wypadkogennego skrzyżowania alei Kwiatkowskiego z ulicą Przemysłową w Mielcu, będzie miało swego patrona. Ma nim zostać bł. ks. Jerzy Popiełuszko (1947-84), zamordowany przez komunistów legendarny kapelan warszawskiej „Solidarności” i obrońca praw człowieka w PRL.

Z takim wnioskiem do Rady Miasta wystąpił Marek Kamiński (PiS), wiceszef Rady Powiatu. Jako że partia, którą reprezentuje, ma większość w miejskim samorządzie, patronat bł. ks. Popiełuszki wydaje się przesądzony. – Inicjatywa ta jest związana z licznymi głosami mieszkańców naszego miasta i powiatu, szczególnie pracowników Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz NSZZ Solidarność Polskich Zakładów Lotniczych. Dlaczego bł. ks. Popiełuszko? Ano dlatego, że jest on patronem ludzi pracy – wyjaśniał Kamiński.

Rondo przy strefie oddano do użytku jesienią  ub.r. Inwestycja została zrealizowana w miejscu skrzyżowania, na którym dochodziło do licznych wypadków i kolizji. – Bardzo się cieszę, że to rondo powstało – mówił Kamiński. – Mogę spać spokojnie, bo wiem, że już żaden wariat tam nie przejedzie z prędkością 150 km/h. Jeszcze gdyby niektórzy nauczyli się poruszać rondem dwupasmowym, a nie jeździli na przestrzał, to byłby szczyt szczęścia.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.