Krystyna Skowrońska atakuje rząd PiS za drożyznę

Posłanka Krystyna Skowrońska z koronawirusem

Mielecka posłanka Platformy Obywatelskiej, Krystyna Skowrońska, nie zostawia suchej nitki na rządzie za to co w ostatnim czasie dzieje się z polską gospodarką. Mówi o wielkiej drożyźnie i o „przykrywaniu bajzlu po wprowadzeniu Polskiego Ładu”.

Lokalne firmy, szczególnie te małe, bardzo boleśnie odczuwają wzrost cen energii i gazu, a także regulacje podatkowe wynikające z rządowego programu Polski Ład. Jednym z takich przedsiębiorstw jest niewielka Piekarnia Duszkiewicz z ulicy Legionów.
Sytuacja zmusiła ją do podjęcia drastycznych kroków, o czym poinformował na Facebooku:

– Cena gazu wzrosła nam o 899 procent. Do tego podchodzą podwyżki prądu, odbioru śmieci i surowców. Jesteśmy zmuszeni podnieść cenę pieczywa. Z góry przepraszamy, Podwyżki są ciosem nagłym, drastycznym i będącym całkowicie poza naszą kontrolą. Obecna sytuacja jest naprawdę patowa… Taki rachunek zmroził nam krew w żyłach, a to dopiero początek (…) Jesteśmy małą piekarnią rodzinną, która istnieje na rynku już od ponad 100 lat. Jest to nasz jedyny biznes i wyłączne źródło utrzymania. Mamy grono lojalnych klientów, którzy na nas liczą. Ale niestety podwyżka 900 procent za gaz to nie błąd lecz fakt – przekazała piekarnia.

O takie firmy jak mielecka piekarnia  rządzących pyta posłanka PO, Krystyna Skowrońska:

– Dlaczego gaz i prąd są takie drogie? Dlaczego jest taka drożyzna w sklepach? Czy przedsiębiorcy wytrzymają gdy cena gazu rośnie trzy, cztery czy osiem razy? Zapytajcie rząd i posłów PiS dlaczego nam to robią? Nie ma Polskiego Ładu. Jest galopująca drożyzna. Pytam, kto za to odpowiada? – grzmiała z mównicy sejmowej.
Posłanka zabrała też głos podczas niedawnej debaty w Sejmie w sprawie „ustawy inflacyjnej” tymczasowo obniżającej VAT na żywność, nawozy, gaz i paliwo:

– Kłamstwem można karmić ludzi, ale nie można z niego wyżyć – to jest cała prawda o waszym rządzie przez ostatnie siedem lat. Deklarowaliście, że obniżycie podatek VAT do 22 procent, czyli wzięliście z kieszeni Polaków 60 miliardów złotych. Rząd spał, a inflacja rosła. I dzisiaj państwo się przebudzili. I to przebudzenie jest bardzo smutne. Przedsiębiorcom wzrosły ceny gazu o 450 procent, rolnikom ceny nawozów sztucznych o trzysta procent. To co robicie wcale nie przysporzy ludziom więcej pieniędzy, bo jest to projekt przejściowy. Kłamstwo jest jak kula śnieżna – im dłużej się kręci, tym staje się większe – mówiła.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.