Kronospan ociepla swój wizerunek w Mielcu i wspiera szpital [ZDJĘCIA]

Wzbudzająca w Mielcu ogromne kontrowersje firma Kronospan poinformowała dziś o zakupie i przekazaniu miejscowemu Szpitalowi Specjalistycznemu ambulansu transportowego. Oprócz samochodu lecznica dostała także nosze transportowe i fotel kardiologiczny.

Nowy Fiat Doblo L2H2 Multijet już niedługo rozpocznie swoją służbę medyczną. Przewożeni będą nim pacjenci oraz materiał do badań. – Pytaliśmy dyrekcji szpitala, czego obecnie najbardziej potrzebuje – mówi Dagmara Mach, członek Zarządu Kronospan Mielec. – Ustaliśmy, że pilnie potrzebny jest nowy samochód. Szpital określił parametry sprzętu i otrzymał dokładnie taką pomoc, jakiej oczekiwał.
„Jesteśmy częścią Mielca”

To dla nas bardzo ważna pomoc, ponieważ w czasie epidemii, przybyło nam wiele zadań do realizacji – mówi Józef Więcław, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. – Samochód będzie miał dużo pracy i był nam pilnie potrzebny. Cieszymy się, że firma Kronospan nam go przekazała – dodaje.

Firma Kronospan w swym komunikacie przekonuje, że mielecką społeczność wspiera od lat, a przekazanie ambulansu, to kolejne działanie wynikające ze zrównoważonego rozwoju.

Jesteśmy częścią Mielca, nie tylko dlatego, że tworzymy kilkaset miejsc pracy, ale również dlatego, że pomagamy rozwijać się lokalnym organizacjom i instytucjom. Odpowiedzialny biznes to taki, który dba o swoich pracowników, o rozwój firmy, ale też o rozwój miasta, w którym funkcjonuje – zaznacza Dagmara Mach. – Epidemia, to bardzo trudny czas dla wszystkich, szczególnie dla personelu medycznego. Cieszymy się, że mogliśmy choć trochę ułatwić im pracę. Ten ambulans to wyraz naszej wdzięczności za ich pracę.

Przekazany ambulans
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.