Kornelia Moryto z LKS Stal Mielec wygrała Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w czwórboju lekkoatletycznym

Kornelia Moryto z LKS Stal Mielec wygrała Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w czwórboju lekkoatletycznym
Zdjęcie: LKS Stal Mielec.

Kornelia Moryto wygrała Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w czwórboju lekkoatletycznym. Turniej ten odbywał się na stadionie w Kolbuszowej.

Kornelia Moryto jest uczennicą Szkoły Podstawowej w Borowej. Jest również zawodniczką Lekkoatletycznego Klub Sportowy Stal Mielec. Trenuje tam w grupie Agnieszki Torby w ramach programu Lekkoatletyka dla Każdego

Igrzyska Dzieci

W środę (22.05), w pierwszym dniu Finału Wojewódzkiego Igrzysk Dzieci w czwórboju lekkoatletycznym rozgrywanym na stadionie w Kolbuszowej rywalizowały dziewczęta.

W turnieju startowały mistrzowie powiatów i najlepsze szkoły z pozostałych miejsc. Oprócz rywalizacji drużynowej prowadzono również klasyfikacje indywidualną.

Czwórbój lekkoatletyczny

Czwórbój lekkoatletyczny to zawody rozgrywane wśród uczniów klas szkoły podstawowej, najczęściej wśród dzieci poniżej czternastego roku życia

Rozgrywki polegały na przeprowadzeniu – zgodnie z nazwą – czterech konkurencji lekkoatletycznych. Były to: bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 600 m.

O tytule mistrzowskim musiał decydować wynik najlepszej zawodniczki, gdyż dwie pierwsze szkoły uzyskały identyczną liczbę punktów – po 1163.

Kornelia ze złotem

Ostatecznie, po wielokrotnych przeliczeniach i sprawdzaniach największy puchar, złote medale i prawo startu w finale ogólnopolskim w Olecku uzyskała Szkoła Podstawowa z Zaczernia.

Indywidualnie tryumfowała Kornelia Moryto z LKS Stal Mielec, zdobywając 341 pkt.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.