Konkurs na dyrektora mieleckiego „Elektryka” z finałem w sądzie
Unieważnienie konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Potwierdził to starosta Zbigniew Tymuła (na zdjęciu): – Jestem o tym poinformowany. Działamy zgodnie z literą prawa – zapewnił.

Przypomnijmy, że Zarząd Powiatu unieważnił rozstrzygnięty już konkurs na dyrektora szkoły. Powodem, jak potem tłumaczy Tymuła, było podejrzenie złamania procedur. Decyzja ta wywołała jednak ogromne kontrowersje, szczególnie w środowisku nauczycielskim.
– Uzasadnienie unieważnienia konkursu jest absurdalne – oburzał się Marek Paprocki, radny powiatowy. – Jeżeli można powoływać się na punkt „inne okoliczności”, to trzeba umieć to uzasadnić. Konkurs wygrała pani stosunkiem głosów 12-7. To olbrzymia przewaga. Niestety okazało się, że przegrał pan, który nie powinien, bo jest szefem mieleckiej „Solidarności” – dodał Paprocki.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że to wojewoda skierowała pismo do WSA z wnioskiem o uchylenie decyzji Zarządu Powiatu. Jeżeli sad przychyli się do tego wniosku, co jest prawdopodobne, obowiązywać będzie rozstrzygnięcie, jakiego pierwotnie dokonała komisja konkursowa.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.