Biedronka dostosowuje się do stanu zagrożenia. Będzie krócej i nie tylko

W związku z pandemią koronawirusa zmiany w funkcjonowaniu wprowadza sieć sklepów Biedronka. Przede wszystkim markety będą otwarte krócej, w godzinach 8-20. Zmiany będą wdrażane w każdej placówce, najpóźniej do 23 marca. W samym Mielcu Biedronka ma osiem sklepów. Znajdują się one przy ulicach: Drzewieckiego, Warneńczyka, Niepodległości, Sandomierskiej, Legionów, Piaskowej, Jagiellończyka i Rzochowskiej.

We wszystkich marketach dla klientów będą dostępne nawilżane chusteczki i podajniki z płynem dezynfekującym. Znajdować się one będą przy sklepowych kasach. Biedronka wprowadzą również oznaczenie odległości jednego metra na podłogach w strefie kas, aby ułatwić zachowanie odstępu między kupującymi. Pracownicy ochrony będą dbać o to, by na sali sprzedaży przebywało jednocześnie nie więcej osób niż jest przewidziane dla danego sklepu, w zależności od jego powierzchni.

Już teraz w sklepach na tablicach informacyjnych są plakaty, które pokazują podstawowe zasady bezpieczeństwa. Wskazówki są przekazywane również za pomocą systemu głosowego w sklepach.
Biedronka przechodzi na pracę rotacyjną w placówkach. Pracownicy zostaną podzieleni na dwie grupy, które w cyklu tygodniowym będą na zmianę wykonywać pracę w sklepie albo pozostaną w domu. Sieć zapowiada też zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy osób, którzy ukończyli 60. lat. Jest to grupa podwyższonego ryzyka. Pracownikom tym pensje mają być wypłacane w normalnym wymiarze.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.