KOD również chciał imprezy na starówce. Dążył do konfrontacji?

Będzie protest w sprawie zamknięcia Rynku dla aut

Komitet Obrony Demokracji planował zorganizować w niedzielę (31.07) imprezę plenerową na mieleckiej Rynku. „Polakom gorszego sortu” wcale nie przeszkadzało, że w tym samym czasie, również na starówce, odbywać się będzie o piknik charytatywny na rzecz repatriantów z Kazachstanu, którzy znaleźli swój nowy dom w Mielcu (więcej o tym TUTAJ).

W piśmie Szymona Rynkiewicza, powiatowego koordynatora KOD w Mielcu, do władz miasta czytamy m.in.: – „Prosimy o możliwość postawienia na Rynku namiotu i bannera o rozmiarach 2×3 m. promującego KOD. Będziemy w nim prowadzić akcję promującą nasze stowarzyszenie, rozdawać materiały i deklaracje oraz udzielać informacji o naszej działalności. Namiot naszego komitetu postawimy w niedzielę (31.07), w godzinach: 15-19.”

Wniosek ten wywołał oburzenie organizatorów pikniku charytatywnego i mieleckich środowisk patriotycznych. Wydawało się, że w niedzielę na starówce dojdzie do konfrontacji.

Na szczęście miasto trzymało rękę na pulsie i KOD-owi odmówiło: – Informuję, że ze względu na wcześniej zaplanowane imprezy kulturalne na płycie Rynku tego samego dnia, wniosek ten nie może być pozytywnie rozpatrzony – napisał Tadeusz Siemek, wiceprezydent Mielca.
O Mielec Lokalnie 3107 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

14 Komentarzy

 1. Naprawdę? Oburzenie? Czy są może jakieś cytaty, fakty, dowody, czy tylko tak snujecie swoje podejrzenia? Naprawdę, kiepski poziom.

  • A co mieli się cieszyć, że ktoś sie im podpina pod imprezę, którzy sami finansują i organizują…
   Max masz rację na prawdę kiepski poziom… Twojej inteligencji…

   • Jak wyżej – autorze niepokorny! Podaj jakieś fakty, może wypowiedzi „oburzonych patriotów” a nie insynuacje i szukanie taniej sensacji tam, gdzie jej nie ma. Jeśli ktoś tu dążył do konfrontacji, to tylko niepodpisany twórca tego tekstu

 2. Insynuacje o konfrontacji, tradycyjnie; gorszy sort” to żenujący poziom pseudo dziennikarski. Nawet się nie uśmieje z tego, bo retoryka szczucia i straszenia ludzi KOD – em pożałowania godna.

 3. Szkoda, że „as dziennikarstwa” się nie podpisuje. Chyba też bym się nie ujawniła pod takim pasztetem.

 4. a co konkretnie organizatorom akcji i srodowiskom patriotycznym przeszkadzało?

  a UM miasta proszę o kopię zgloszenia zbiórki i organizatorów o kopie zgłoszenia takowej w MAiC

 5. A jak będzie leciał samolot a na starówce będzie piknik, a samolot się zepsuje to może by na starówce wylądował ale nie, bo zbierają pieniądze. A w samolocie mogą być same dzieci i kto za to odpowie ? – tak sobie żartuję, ale poważnie to nie lepiej by było dogadać się z KODem niech się dorzucą do zbiórki i było by spoko.

 6. Jak juz podajesz nazwiska kodowiczów to może wypadało by się przedstawić. Ale pewnie wstydzicie przyznać się do autorstwa tak kłamliwego i nierzetelnego artykułu

 7. No właśnie. Przydałoby się i repatriantom z Kazachstanu posiąść wiedzę co nasza kochana „dobra zmiana” wyczynia z Polską!!!

 8. OŚWIADCZENIE:
  W odpowiedzi na niepodpisaną przez autora notatkę informacyjną: „KOD również chciał imprezy na starówce. Dążył do konfrontacji?” umieszczoną na Państwa portalu informacyjnym LOKALNIE24.COM, pragniemy przedstawić oficjalne stanowisko Komitetu Obrony Demokracji Regionu Podkarpackiego.
  Z oburzeniem przyjęliśmy manipulację, której dopuściliście się Państwo w swoim „newsie” łamiąc wszelkie zasady Kodeksu Etyki Dziennikarskiej oraz przepisów polskiego prawa.
  Komitet Obrony Demokracji organizuje cykliczne spotkania z mieszkańcami województwa podkarpackiego. Ich głównym celem jest informowanie zainteresowanych mieszkańców o działalności Stowarzyszenia KOD, jego założeniach, programie oraz o możliwości przystąpienia do Stowarzyszenia. Spotkania odbywają się w „zaKODowanym” namiocie, który stał się szybko rozpoznawalny wśród mieszkańców miast i miasteczek Podkarpacia ciesząc się dużym zainteresowaniem. Tak miało być też w Mielcu. Koordynator KOD Mielec zwrócił się o pozwolenie rozłożenia „zaKODowanego” namiotu w niedzielę 31.07.2016 na mieleckim Rynku upewniwszy się, że w tym terminie nie odbywają się inne zaplanowane wcześniej imprezy. Potwierdzali to też zresztą zgodnie urzędnicy Magistratu.
  I wtedy, już po naszym zgłoszeniu, pojawiła się pierwsza publiczna informacja o zbiórce na rzecz repatriantów z Kazachstanu. W piątek o 14:30 (tuż przed zamknięciem urzędów) decyzją UM okazało się, że nasz namiot 3×2 metra może w niej przeszkodzić. Choć przecież chętnie byśmy pomogli.
  Szkoda, że nie zdobyliście się na jakiekolwiek pytanie w tej kwestii, co jest Waszym dziennikarskim obowiązkiem.
  A zatem:
  1. Państwa informacja, że posiadaliśmy wiedzę o planowanej zbiórce na Rynku jest nieprawdziwa.
  2. Państwa insynuacja, że „KOD dążył do konfrontacji” jest nieprawdziwa, bezzasadna i niegodna dziennikarzy.
  3. Państwa insynuacja, że „wniosek ten wywołał oburzenie wśród organizatorów pikniku charytatywnego i mieleckich środowisk patriotycznych. Wydawało się pewnym, że w niedzielę dojdzie do konfrontacji.” jest nieprawdziwa i niepoparta jakimikolwiek przesłankami czy dowodami.
  4. Państwa emocjonalne uwagi i komentarze okazujące Wasz stosunek do naszego Stowarzyszenia nie mają prawa mieć miejsca w notce inormacyjnej.
  Co więcej Państwa określenie „Polacy gorszego sortu” kwalifikuje się do powództwa o zniesławienie na podstawie art. 212 kk, jednak oszczędzimy Państwu tego wstydu i niewątpliwej reklamy, gdyż wystarczającym naszym zdaniem będzie zgłoszenie treści przez Państwa produkowanych bezpośrednio do Rady Etyki Mediów.
  Pozostajemy z szacunkiem zapraszając w celu zebrania niezbędnych informacji na nasze najbliższe spotkania. Jednocześnie przypominamy odpowiednie artykuły Kodeksu Etyki Dziennikarskiej, bo jak zrozumieliśmy są one Państwu nieznane:
  „- zadaniem dziennikarzy jest przekazywanie rzetelnych i bezstronnych informacji oraz różno-rodnych opinii, a także umożliwianie udziału w debacie publicznej,
  – wolności słowa i wypowiedzi musi towarzyszyć odpowiedzialność za publikacje w prasie, radiu, telewizji czy Internecie,
  – dobro czytelników, słuchaczy i widzów oraz dobro publiczne powinny mieć pierwszeństwo wobec interesów autora, redaktora, wydawcy lub nadawcy.
  1.Informacje należy wyraźnie oddzielać od interpretacji i opinii.
  2.Informacje powinny być zrównoważone i dokładne, tak by odbiorca mógł odróżnić fakty od przypuszczeń i plotek, oraz powinny być przedstawiane we właściwym kontekście i opierać się na wiarygodnych i możliwie wielostronnych źródłach.
  3.Opinie mogą być stronnicze, ale nie mogą zniekształcać faktów i być wynikiem zewnętrznych nacisków.
  4.Błędy i pomyłki wymagają jak najszybszego sprostowania, nawet jeśli nie były zawinione przez autora lub redakcję i bez względu na to, czy ktokolwiek wystąpi o sprostowanie.”
  Komitet Obrony Demokracji
  Region Podkarpacie

  P.S. Przy okazji informujemy, że przedstawiciele KOD Mielec byli wczoraj na pikniku na mieleckim Rynku i przekazali w imieniu podkarpackiego KODu darowiznę na rzecz polskich rodzin z Kazachstanu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.