Bohaterski rotmistrz w Mielcu

W poniedziałek (01.08), o godz. 16.45 na skrzyżowaniu ulic Powstańców Warszawy i Zygmuntowskiej (naprzeciw budowanej galerii handlowej) w Mielcu uroczyście otwarte zostanie rondo im. Rotmistrza Witolda Pileckiego. W programie wydarzenia wiele atrakcji,

Będzie m.in. koncert piosenek powstańczych, natomiast oprawę mundurową zapewnia Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. Wojciecha Lisa „Mściciela” i oddział Strzelca z Mielca. Następnie o godz. 17.15 w Szkole Podstawowej nr 11  odbędzie się spotkanie z rodziną Witolda Pileckiego. Będzie można również porozmawiać z Tadeuszem Płużańskim, znanym historykiem, publicystą i autorem książek poświęconych bohaterskiemu rotmistrzowi.

Dlaczego odsłonięcie ronda odbędzie się akurat w rocznicę „Godziny W”? – Bo Pilecki był jednym z bohaterów Powstania Warszawskiego – odpowiada Romuald Rzeszutek, lider Klubu Historycznego „Prawda i Pamięć”, pomysłodawca patronatu rotmistrza dla ronda.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.