Kat domowy trafi za kratki
Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie 42-letni mieszkaniec gminy Wadowice Górne, który od kilkunastu lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną i dziećmi. Mieleccy policjanci ustalili, że mężczyzna niejednokrotnie groził swoim bliskim, popychał ich i szarpał.
Zebrany w tej sprawie materiał pozwolił na przedstawienie 42-latkowi jeszcze dwóch innych zarzutów. Odpowie on za rozbój na żonie oraz wywieranie przemocą i groźbą wpływu na rodzinę, aby ta nie zgłaszała popełnianych przez niego przestępstw organom ścigania.
Mundurowi przypominają, że znęcanie się fizyczne i psychiczne jest przestępstwem ściganym z urzędu. Oznacza to, że nie trzeba składać wniosku, aby rozpoczęło się postępowanie w takich sprawach. Ofiara i każda osoba, która jest świadkiem przemocy domowej, może, a nawet powinna zgłosić to na policję,  prokuraturę albo do najbliższego ośrodka pomocy społecznej.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.