Kasia Zdziebło z umową na promocję Mielca

Katarzyna Zdziebło napisała historię [WIDEO]

Katarzyna Zdziebło, zawodniczka LKS Stal Mielec, która zdobyła dwa srebrne medale w chodzie sportowym w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata, podpisała umowę na promocję Mielca w kwocie 10 000 zł. Były również gratulacje i kwiaty od władz miasta.

25-letnia Katarzyna Zdziebło zdobyła dwa srebrne medale w chodzie sportowym (20 i 35 km.). Zrobiła to na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata, które odbyły się 15-24 lipca w Eugene, w USA. Za każdym razem pobijała rekord naszego kraju.
Jest pierwszą Polką, która na lekkoatletycznych MŚ zdobyła dwa medale w startach indywidualnych.

– Nie wiedziałam, jak to będzie, ale mówiłam na początku, że będę walczyć. Ból już był naprawdę duży, ale dałam radę. Było ciężko, bo jednak dwa wyścigi w ciągu tygodnia to dla mnie bardzo dużo. Jeszcze nie czułam się w pełni wypoczęta, ale mimo wszystko ta wola walki napędzała mnie. Bardzo się cieszę, jestem wzruszona – mówiła.

Sukces mielczanki doceniły władze miasta.

– Cieszę się, że nasze miasto, którego pani Katarzyna jest wieloletnią stypendystką, doczekało się tak wybitnego ambasadora sportu. Dlatego też gratulując jej tego wspaniałego osiągnięcia, postanowiliśmy uhonorować ją umową na promocję Mielca w kwocie 10 ooo zł. Już za niespełna trzy tygodnie będziemy ponownie trzymać kciuki za jej udany start, tym razem na Mistrzostwach Europy w Monachium – komentował prezydent Jacek Wiśniewski.
Kasia Zdziebło z umową na promocję Mielca

Kasia Zdziebło z umową na promocję Mielca
Kasia Zdziebło z umową na promocję Mielca
Kasia uhonorowana przez samorządowe władze Mielca. Zdjęcia: Urząd Miasta w Mielcu.
O Mielec Lokalnie 3107 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.