Kąpielisko na Stawach Cyranowskich, a w tle wyziewy z Kronospanu?Lokalne media żyją planem zagospodarowania Stawów Cyranowskich i terenów leśnych wokół nich. Chodzi o obszar w rejonie ul. Partyzantów, którego powierzchnia przekracza 80 hektarów. Według planów dotychczasowy układ stawów zostanie dostosowany do potrzeb miejskiego kąpieliska wraz z terenami rekreacyjno-sportowymi.

Powstanie m.in. budynek socjalny (szatnie, natryski, przebieralnie), siłownia zewnętrzna, pomost z wiatą na wodzie, magazyn sprzętu wodnego, wiata edukacyjna oraz boiska do siatkówki plażowej. Przy ulicy Partyzantów zlokalizowany zostanie parking samochodowy.
Problem w tym, że w niedalekim sąsiedztwie są kopcące i smrodzące fabryki Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w tym cieszący się złą sławą Kronospan. Czy w takich warunkach będzie można w sposób komfortowy wypoczywać? Podobne pytania stawiają internauci:
– Porażka. Nie wiem kto tam będzie chodził. Smród z Krono wszystkich stamtąd przegoni. Kolejna kasa wyrzucona w błoto – pisze Łukasz. – Super, a Melnox pewnie wstrzyma oddech, żeby mielczanie mogli odpocząć. Farsa – wtóruje mu Rafał.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.