Chcą bohatera, nie komunistę [FILM]
Mikołaj Broniewski i Tomasz Tabor, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Mielca, chcą zmienić nazwę ulicy na osiedlu Kazimierza Wielkiego. Chodzi o Lucjana Szenwalda, przedwojennego komunistę który jawnie walczył z państwem polskim, a po wkroczeniu sowieckiego okupanta, bez wahania wyrzekł się obywatelstwa naszego kraju.
Młodzi mielczanie chcą, aby nowym patronem tego traktu został Walerian Tumanowicz (1894-1947), twórca mieleckich struktur Armii Krajowej, który o wolną i niepodległą Polskę walczył z Sowietami, Niemcami i komunistami. Zginął z rąk tych ostatnich.
Spotkanie w tej sprawie odbędzie się w piątek (07.04) o godz. 17 w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Prelekcję o dekomunizacji przestrzeni publicznej wygłosi Marek Zalotyński, przewodniczący miejskiej komisji kultury i oświaty. Wstęp jest wolny.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.