Jest porozumienie w szpitalu. Pielęgniarki i położne wywalczyły podwyżki [ZDJĘCIA]
Wygląda na to, że nielekarski personel Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu dopiął swego. Dziś (03.08) dyrekcja lecznicy zawarła porozumienie ze związkami zawodowymi.

Miesięczne wynagrodzenie zasadnicze pielęgniarek i położnych zatrudnionych w mieleckim szpitalu na podstawie umowy o pracę ma wzrosnąć na czas nieokreślony od 1 września 2018 r. o 200 zł brutto, od 1 czerwca 2019 r. o kolejne 100 zł brutto.
W komunikacie powiatu czytamy, że „podpisane porozumienie wyczerpuje roszczenia związane z podwyżkami wynagrodzenia grup pielęgniarek i położnych zatrudnionych w mieleckim  szpitalu w okresie objętym porozumieniem, czyli od dnia jego podpisania do 31 maja 2020 r. W tym czasie związki zawodowe będące stroną porozumienia nie będą wszczynać nowych sporów zbiorowych ani wysuwać jakichkolwiek dalszych żądań płacowych”.
Kolejne rozmowy w zakresie ewentualnego dalszego wzrostu wynagrodzenia pielęgniarek i położnych zostaną podjęte po 31 maja 2020 r., po przeanalizowaniu przez dyrekcję szpitala wpływu poniesionych kosztów związanych z podwyższeniem wynagrodzenia na ogólną sytuację finansową szpitala.  Porozumienie nie obejmuje sporu zbiorowego toczącego się z udziałem mediatora.

Fot. Powiat Mielecki
O Mielec Lokalnie 3107 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

  1. A nie można było zrobić tego od razu???
    Dopiero.gdy pielęgniarki i położne nie mogły prawidłowo opiekować się chorymi i wielu pacjentów nie otrzymało prawidłowej opieki pieniądze znalazły się???
    Ciekawe kto i w jaki sposób za to odpowie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.