Janek Wanatowicz z Mielca finalistą Olimpiady Fizycznej

Janek Wanatowicz z Mielca finalistą Olimpiady Fizycznej

Janek Wanatowicz, uczeń klasy 2B w II Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu, został finalistą Olimpiady Fizycznej. Tytuł ten zapewnia mu zwolnienie z matury z fizyki i  z egzaminów na większość uczelni wyższych.

Uroczysta gala podsumowująca 70. Olimpiadę Fizyczną odbyła się w poniedziałek (19.04). Wydarzenie to można było oglądać w Internecie.
Udział w nim wzięli między innymi: minister edukacji i nauki, Dariusz Piontkowski, władze Uniwersytetu Warszawskiego i członkowie Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Podczas tego wirtualnego spotkania ogłoszono wyniki konkursu. Jednym z laureatów został 17-latek z Mielca, Janek Wanatowicz.

Janek Wanatowicz z Mielca finalistą Olimpiady Fizycznej

To jeden z najzdolniejszych młodych mielczan. Jeszcze jako uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 osiągał bardzo dobre wyniki w nauce, zwyciężał też w wielu konkursach wojewódzkich, między innymi z przyrody, historii, języka polskiego i matematyki. Działał również społecznie, pełnił funkcję przewodniczącego samorządu uczniowskiego w swojej szkole.

Sukcesy Janka doceniły władze miasta, trzy lata temu wręczając mu nagrodę specjalną podczas gali „Młodzi Nieprzeciętni Mielczanie. Był również stypendystą Zarządu Województwa Podkarpackiego w ramach programu „Nie zagubić talentu”.
Janek pochodzi z szanowanej mieleckiej rodziny. Jego dziadkiem jest Stanisław Wanatowicz, znany w środowisku lokalnym historyk i regionalista.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.