Hej Stalo, mamy lidera

W ostatnim tegorocznym meczu piłkarze Stali Mielec pokonali dziś (30.11) u siebie Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1, notując czwarte zwycięstwo z rzędu. Dzięki tej serii FKS zameldował się na pierwszej pozycji w tabeli, która daje awans do wymarzonej ekstraklasy.

Wynik w 13.minucie otworzył Mateusz Żyro. Dwie minuty później składną akcję gospodarzy golem zakończył Mateusz Mak. Potem mielczanie cofnęli się do defensywy, a goście przycisnęli. W 43. min. dopięli swego, wykorzystując rzut karny po zagraniu ręką jednego z zawodników Stali.

W drugiej połowie gra się wyrównała. W 77.min. za faul na Maku z boiska wyleciał zawodnik gości. Fakt ten skutecznie, jak się okazało, podciął skrzydła „górali”. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Na koniec, w 90. minucie w barwach Stali zadebiutował zaledwie 15-letni Bartosz Bajorek.

Dzięki  zwycięstwu podopieczni trenera Dariusza Marca awansowali na pierwsze miejsce w tabeli. Jeśli jutro Warta Poznań przegra z Wigrami Suwałki, mielczanie będą zimować na fotel lidera!